Reklama
Wizyt
Dzisiaj: 11Wszystkich: 105428

Film

Informatyka » zakres podstawowy » Grafika i multimedia » Film

 

Film

Utwór audiowizualny, składający się ze scen, które z kolei składają się z jednego lub więcej ujęć.


Pierwotnie filmy wyświetlano w kinach, współcześnie również w telewizji i za pomocą innych urządzeń, takich jak magnetowidy, odtwarzacz DVD, Blu-ray i komputery.

 

Formaty plików video

  • AVI
  • MPEG
  • MP4
  • MOV
  • FLV
  • RMVB

 

DivX

Stratna metoda kompresji obrazu filmowego, w nowszych wersjach zgodna z MPEG-4, pozwalającą zapisać na zwykłej płycie kompaktowej filmy o długości ok. 90 min i jakości niewiele ustępującej DVD-Video. Wykorzystywana jest także do przesyłania filmów przez Internet.

 

Windows Movie Maker (WMM)

Edytor filmów, dołączony do systemu operacyjnego Windows.
Program daje dostęp do opcji takich jak dzielenie filmu na klipy czy dodawanie komentarza audio lub też łączenie obrazów tak aby były w jednym ciągu.
Pliki zapisywane są w formacie Windows Media Video (.wmv), oraz w Microsoft Windows Movie Maker (.MSWMM).

 

 

Windows Movie Maker jest programem typu freeware, co oznacza, że można go darmowo pobrać z Internetu.

Pobierz program Windows Movie Maker

 

Krótka  prezentacja programu

Konwersja plików wideo

Aby zmienić format plików wideo można użyć programu Any Video Konwerter. Jest to bezpłatne i proste w obsłudze narzędzie pozwalające na konwersję pomiędzy różnymi formatami wideo. Program obsługuje takie formaty plików jak WMV, DVD NTSC i PAL, AVI, FLV, RM, MOV, VOB, SWF, DivX, XviD, MPEG-1 i kilka innych, w tym przeznaczonych na telefony komórkowe.

 

Pobierz program Any Video Converter

Animowane GIFy

Popularny format grafiki jakim jest GIF może przechowywać wiele obrazków w jednym pliku tworząc z nich animację. Do tworzenia takich animacji można użyć bardzo prostego programu UnFREEz. Praktycznie nie posiada on żadnych opcji, wystarczy umieścić na liście wybrane grafiki w formacie GIF, a następnie skompilować je do jednego obrazka. Dodawanie grafik odbywa się za pomocą metody przeciągnij-upuść. Program jest mały i darmowy. Aplikacja nie wymaga instalacji, wystarczy rozpakować pobrane archiwum.

 

 Pobierz program UnFREEz

 

Krótki kurs programu UnFREEz

 

 

 

 Animacja wykonana programem UnFREEz